FavoriteLoadingAdd to favorites

Açlık Türkçe indir

235
Açlık

Açlık tek part film izle hd,

Başrol Oyunculuğunu Stuart Graham üstlendiği Biyografi Türünde Açlık filmini indir izle ‘Battaniye protestosu’ ile tarihe geçen ve hapishanede açlık grevindeyken milletvekili seçilen Bobby Sands’ın hikayesi.
9 Mart 1954, İrlanda doğumlu Bobby Sands, İrlanda Cumhuriyet Ordusu’na katılır. 1972 yılında, evini ‘cephane’ olarak kullandığı için (4 silah bulundu) 4 yıl hapse mahkum edilir. Hapisten çıkan Sands, ‘normal’ bir hayat sürdürmeye başlar.
Bir patlama esnasında üç arkadaşıyla birlikte sadece orada olduğu için suçlu bulunan Sands’ın, arama sonucunda aracından çıkan bir silah, ‘mahkumiyet delili’ olarak gösterilir ve 14 yıl hapis cezasına çarptırılır.
Sands’ın tarihe “battaniye protestosu” olarak geçen ‘tek tip üniforma giymeyi reddetmesi’ (tek tip üniformanın amacı, mahkumları kendilerine ‘kişiliksiz’ olarak gösterip, buna inanmalarını sağlamak ve psikolojik baskı yapmaktı) ve siyasi suçlu olması, günlerce işkence görmesine sebep olur.
Üniforma giymeyi reddeden mahkumlar, İngiltere’nin direncini kıramamıştı. Üşümemeleri için battaniye verilen ‘mahkumların soğuktan donmalarını engelleme’ bahanesiyle havalandırma da yasaklanınca, ülkenin ‘suçlu’ görünmemek için mahkumları öldürmemesi gerektiği iyice açığa çıkar.
Dayanılmaz işkencelere maruz kalan mahkumlar, isteklerini yerine getirmeyen görevlilere ve İngiltere’ye karşı direnişe devam ederek ‘yıkanmama protestosu’nu başlatırlar.
İrlanda Cumhuriyet Ordusu’ndan, İngiltere Parlamentosu’na ‘milletvekili’ seçilen Sands, açlık grevinin 66. günündedir.
Adına eylemler düzenlenen Sands, milletvekili seçildikten 3 hafta sonra hayatını kaybetti.
Bobby Sands’ın, hapishanede geçen anlarını içeren “Hunger”, Steve McQueen’in ilk yönetmenlik deneyimi. Filmde Bobby Sands’ı Michael Fassbender canlandırıyor.2008 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Steve McQueen Başrol Oyunculuğunu Brian Milligan üstlendiği Biyografi Türünde Hunger filmini bedava indir…

Hunger filmindir,

Açlık Turbobit indir

http://turbobit.net/a44vemap9qno.html

mailru indir

Mail.Ru ile Hızlı indir!!!

Yorumlar
turbobit film indir | film indir | tek link film indir