FavoriteLoadingAdd to favorites

Büyük Kaçış Türkçe indir

290
Büyük Kaçış

Büyük Kaçış hd full film indir,

Seyircilerden 8.2 puan alan 1963 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda John Sturges Başrol Oyunculuğunu James Garner üstlendiği Dram Türünde Büyük Kaçış filmini turbobit indir Stalag Luft III, 2. Dünya Savaşı döneminde Alman Hava Kuvvetleri’ne verilmiş bir savaş tutsakları kampıydı. Bu kampın en önemli özelliği firar etmeye çalışmış kişilerden oluşuyor olması ve firarı önlemek için yüksek güvenlikli olmasıydı. Kaçmaları önlemek amacıyla kampın yapıldığı yer bile tünel kazmaya elverişsiz zemine sahip Polonya yakınlarında bir yerdi.
Fakat, iki mahkum için bu zemin çok iyi biliniyordu ve kaçış vuku buluyordu. Kaçış Gestapo (Geheime Staatspolizei – Secret State Police) ajanlarının avı olmak demekti ve Gestapo tarafından Hitler’in doğrudan emri üzerine 50 kaçak yakalanıp öldürülmüştü.
İşte böyle tarihsel bir olay, hapishanede yer alan fakat toplu kaçışa katılmamış biri, Paul Brickhill, tarafından kaydedilmiş, “The Great Escape” kitabında yer bulmuş.
Büyük Kaçış’ın kitaptan da esinlenilerek 1963 yılında filmi çekilmiş. Amerikan yapımı filmin süresi üç saate yakın (172 dakika). Bir hayli eski olan filmde harcanan emeğin büyük olduğu göze çarpıyor.1963 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda John Sturges Başrol Oyunculuğunu Steve McQueen üstlendiği Macera Türünde The Great Escape filmini hızlı indir…

Büyük Kaçış film indir mobil,

Büyük Kaçış Turbobit indir

http://turbobit.net/9r5vb6pl0vo9.html

turbobit mailru indir

Mail.Ru ile Hızlı indir!!!

mobil-odeme-premium
Yorumlar
turbobit film indir | film indir | tek link film indir