FavoriteLoadingAdd to favorites

Dersu Uzala Türkçe indir

381
Dersu Uzala

Dersu Uzala bedava indir,

1975 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Akira Kurosawa Başrol Oyunculuğunu Mikhail Bychkov üstlendiği Biyografi Türünde Dersu Uzala filmini tek part indir Rus ordusundan bir araştırmacı, uzaklardaki bir ormanda araştırma yaparken, doğanın dilinden anlayan, bilge Dersu Uzala ile karşılaşır. Bu karşılaşma, araştırmacıya doğanın ve dostluğun anlamını hatırlatır ve onu yeni bilgilerle donatır.
Vladimir Arsenyev’in anılarından yola çıkılarak çekilen film, ünlü Japon yönetmene En Yabancı Film Oscar ödülü kazandırdı. Yapım yönetmenin en önemli çalışmaları arasında yer almakta, pek çok kaynakta sinema sanatının başyapıtları arasında gösterilmektedir.
Dönemin Sovyet sinemasının olanakları filmin görkemli yapısının şekillenmesinde önemli rol oynadı. Sinema ustasının yaratıcılığı ise doruk noktasındaydı. Sinemayı seven herkesin izlemesi gereken bir ‘temel eser’.1975 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Akira Kurosawa Başrol Oyunculuğunu B. Khorulev üstlendiği Dram Türünde Dersu Uzala filmini bedava indir…

Dersu Uzala tek part film indir mobil,

Dersu Uzala Turbobit indir

http://turbobit.net/g07jf3lljd9k.html

mailru indir

Mail.Ru ile Hızlı indir!!!

Yorumlar
turbobit film indir | film indir | tek link film indir