FavoriteLoadingAdd to favorites

Gelinin Muradı Orijinal indir

254
Gelinin Muradı

Gelinin Muradı full hd film indir mobil,

Başrol Oyunculuğunu Fikret Hakan üstlendiği Romantik Türünde Gelinin Muradı filmini hd indirVak’a Anadolunun şirin ve sakin bir kasabasında geçer. Hüseyin(Settar Körmükçü) ve Osman Ağa(Hulusi Kentmen) kasabanın ileri gelen eşrafındandırlar. Hüseyin Ağa asil fakat cimri bir adamdır. Osman Ağa ise aslında bir oduncu olasına rağmen kendisini asil ve ünlü olarak tanıtmak hevesinde olan bir adamdır. Menekşe(Pervin Par) Osman Ağa’nın sevimli ve şımarık bir tek kızıdır. Osman Ağa’nın bütün emeli onu soyuna layık asil biriyle evlendirmektir. Hüseyin Ağa’nın ise aptal ve hantal bir oğlu(Tahir)(Ahmet T.Tekçe) ve yaşı geçkin bir kızı vardır.
Doktor Murat(Fikret Hakan) kasabanın sevilen tiplerinden Fatma bacının oğludur.
Film Fatma bacının oğlu Murat’ın senelerden sonra doktor olarak kasabaya gelmekte olduğu haberin yayılışı ile başlar. Bütün kasabanın kızları Murat’ı yollarda beklemektedir. Menekşe hepsinden açıkgöz davranır ve Murat’la kasaba yolunda görüşmeye muvaffak olur. Murat yakışıklı ve sevimli olduğu kadar mahçup bir delikanlıdır. Menekşe muhtelif vesilelerle Murat’la görüşmek fırsatları yaratır. Murat da Menekşe’ye aşık olmuştur. Fakat Osman Ağa’nın asalet düşkünü, kendisinin de basit bir köy çocuğu olduğunu bildiği için bir türlü cesaret edip kızı babasından isteyemez. Diğer taraftan Hüseyin Ağa da zengin Osman Ağa’nın biricik kızı Menekşe’yi aptal oğlu Tahir’e almak istemektedir. Evde kalmış kızı Hüsniye’yi de doktora yamamak arzusundadır.
Bu çevre içinde geçen bir çok tezat ve komedi unsuru havi hadiselerden sonra, Osman Ağa’yı kızı Menekşe’yi Hüseyin Ağa’nın oğlu Tahir’e vermeye ikna ederler. Menekşe’nin büyük mümanaatına rağren, düğün yapmak üzere cümbüş cemaat İstanbul’un büyük otellerinden birine gelirler.
Murat ise teessüründen, başka bir yerde vazife aramak üzere kasabasından ayrılır, İstanbul’a gelir. Tesadüfen düğün kafilesinin bulunduğu aynı otelde kalırlar. Fakat ikisininde birbirinden haberi yoktur. Bizim düğün kafilesi ise görgüsüzlüklerinden ötürü başlarına gelen bir sürü kepazeliklerden sonra, geceyi bulurlar. Zifaf vakti gelmiştir. Damat zevkinden, gelin ise teessüründen içip bütün kafile zilzurna sarhoş olmuştur.
Gece yarısı odasına çıkan Menekşe yanlışlıkla Doktor Murat’ın odasına girer. Ertesi sabah büyün otel bu hadise ile çalkalanır. Taraflar birbirne girer. Menekşe ve Murat’ın müdahaleleri ile taraflar yatışır. Osman Ağa kızını kendisinden isteyen Murat’a Menekşe’yi verir. Hep beraber kasabaya döner, kendi adetlerine uygun bir düğün yaparlar.
Gelin Muradına nail olmuştur. 1957 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Atıf Yılmaz Başrol Oyunculuğunu Settar Körmükçü üstlendiği Dram Türünde Gelinin Muradı filmini indir izle…

Gelinin Muradı torrent film indir dvdrip,

Gelinin Muradı Turbobit indir

http://turbobit.net/70o5hcol1sih.html

mailru indir

Mail.Ru ile Hızlı indir!!!

Yorumlar
turbobit film indir | film indir | tek link film indir