LoadingAdd to favorites

Inat hikayeleri Orijinal indir

1121

Inat hikayeleri beklemeden indir,

Yönetmenlik koltugunda Başrol Oyunculuğunu Tuncel Kurtiz üstlendiği Belgesel Türünde Inat hikayeleri filmini indir Kış aylarında köyün şehirle ulaşımını sağlayan at kızağına bir rakip çıkmıştır.Kızakçı Daşo’nun rakibi kırmızı minibüstür. Ama kızakçı kışın buz tutan Çıldır gölü üzerinden kestirme gittiğinden minibüsün göle giremeyeceğini ve yeni rakibinin kendisinden hızlı olamayacağını iddia etmektedir.Oysa minibüsçünün bu inatlaşmadan galip gelmek için başka bir planı vardır.
Bu ikilinin arasında yarış devam ederken kızak ve minibüsün yolcularından tanınmış aşıklar ve hikaye anlatılıcıları da bu kıyasıya yarışa katılmışlar ve İNAT üzerine birbirinden güzel öyküler anlatmaktadırlar.
Anlatılan öykülerden” LADES”,”5 KIRIK ÇÖP BİR KIRIK KALP” ve “CAMBAZ ŞAHO” canlandırılmaktadır.
Gülmeyi ve ağlamayı iç içe sunan bu filmin Anadolu Halk Edebiyatı’nın, “Aşıklama”, “Doğaçlama” yöntemini sinemaya taşıyan ilk film örneğidir.
Film oldukça farklı bir yöntemle çekildi. Deneyimli oyuncu Tuncel Kurtiz ve yönetmen Reis Çelik’ten oluşan iki kişi dışında hiç kimse olmadan bölgeye gidildi. Filmin senaryosu tek sözcüktür. “İNAT”. Bu sözcükten doğaçlama yapılarak film ortaya çıkarıldı.
Filmde 1500 köylü rol aldı.2004 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Başrol Oyunculuğunu Tuncel Kurtiz üstlendiği Belgesel Türünde Inat hikayeleri filmini indir…

Inat hikayeleri full film indir,

Inat hikayeleri Turbobit indir

http://turbobit.net/g2axz2f1zrb2.html

Yorumlar