FavoriteLoadingAdd to favorites

Kazablanka Türkçe indir

285
Kazablanka

Casablanca tek part film indir bedava,

Seyircilerden 8.5 puan alan 1942 Yılında vizyona giren yapımın Yönetmenlik koltugunda Michael Curtiz Başrol Oyunculuğunu Ingrid Bergman üstlendiği Savaş Türünde Kazablanka filmini full hd indir 2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kenti, Hitler’den kaçan Avrupa’lılarla rengarenk bir görünüm kazanmıştır. Rick Blaine (Humphrey Bogart), şehrin en popüler barını işletmektedir.
Bir gün eski aşkı Ilsa (Ingrid Bergman), direniş lideri kocası Victor Laszlo (Paul Henreid) ile çıkagelir. Amacı Lizbon’a, oradan da ABD’ye iltica etmektir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmasını sağlayabilecek tek kişidir( gerekli olan pasaportlara sahip).
Öte yandan Rick’in, Victor’un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor’un karısı Ilsa, Rick’in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.
Sinema tarihinin klasikleşmiş çalışmalarından biri olan Kasablanka, hem unutulmaz bir aşk filmi klasiği olarak hem de Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman başta olmak üzere Claude Rains ve Paul Henreid’ın muhteşem oyunculukları ile beyinlere kazınmış bir yapım.
Gösterime girdiği 1943 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo dallarında Oscar aldı.
“Kazablanka”, 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir. Film, ABD Film Enstitüsü tarafından 2002 yılında tüm zamanların en iyi aşk filmi seçildi. Savaş Türünde Casablanca filmini tek part indir…

Kazablanka full hd film indir,

Kazablanka Turbobit indir

http://turbobit.net/zib39kug8h6j.html

mailru indir

Mail.Ru ile Hızlı indir!!!

Yorumlar
turbobit film indir | film indir | tek link film indir