LoadingAdd to favorites

Sırları Çalıyoruz Wikileaksin Hikayesi 2013 Türkçe Hızlı indir

517

We Steal Secrets The Story of WikiLeaks

“Bahsettiğimiz adam, elinde dizüstü bilgisayarı sırtında çantasıyla dünyayı dolaşıp, gücünü kötüye kullananları ifşa eden büyülü bir karakter. Hiç de fena bir konu değil.”

Medyadan öğrendiğimize göre, İngiliz yönetmen Ken Loach’tan Hollywood’un meşhur senaristlerinden Mark Boal’a kadar birçok isim şu sıralar kendi Wikileaks projelerini geliştiriyorlar. Wikileaks’in haber alma özgürlüğü, ulusal güvenlik, demokrasi, iktidar, teknoloji ve gazetecilik etiği üzerine başlattığı tartışmalara, Julian Assange ve Bradley Manning’in sansasyona elverişli hayat hikâyeleri eklenince, sinemacıların bu ilgisine şaşırmamalı.

Oscar ödüllü belgeselci Alex Gibney’in Sırları Çalıyoruz: Wikileaks’in Hikayesi ile bu konulara kapsamlı bir giriş yapabilirsiniz. Belgesel bir yandan bilgi sızdırma konusunda çeşitli tartışmalara yer verirken, diğer yandan da Assange ve Manning’in psikolojilerini ve onların etrafında yaratılan efsaneleri kurcalıyor. Assange’ın İsveçli kızlarla sevişirken prezervatifi yırtmış olup olmadığının haber alma özgürlüğü ve kamudan saklanan korkunç bilgilerle ne gibi bir ilişkisi olduğunu ise filmden sonra sevdiklerinizle tartışmanızı öneriyoruz.

Sırları Çalıyoruz Wikileaksin Hikayesi 2013 Türkçe Hızlı indir

KAFxlol

http://turbobit.net/7co70stnjlqm.html

mega1

http://bc.vc/cOSeLd

pccloud

http://bc.vc/ixwMS8

uptobox

http://bc.vc/USqY31


Sırları Çalıyoruz Wikileaksin Hikayesi 2013 Türkçe Hızlı indir indir
Yorumlar